گشایش نمایشگاه آثار مددجویان بهزیستی خراسان رضوی در پارک ملت

مدیر 1396/8/4 بهزیستی
گشایش نمایشگاه آثار مددجویان بهزیستی خراسان رضوی در پارک ملت

نمایشگاه توانمندی‌های مددجویان بهزیستی خراسان رضوی و دستاوردهای این نهاد، ساعت 10 صبح امروز دوشنبه 9 تیرماه با حضور استاندار خراسان رضوی و مدیران کل امور اجتماعی و بانوان استانداری در پارک ملت مشهد افتتاح شد.
در این نمایشگاه که از 32 غرفه تشکیل شده و به مدت 5 روز دایر می‌باشد آثار دستی مددجویان در مؤسسات دولتی و خصوصی توانبخشی و نیز محصولات تولیدی گروه‌های مختلف مددجویی به نمایش درآمده است.
استاندار خراسان رضوی در بازدید از این نمایشگاه که دو ساعت به طول انجامید در یکایک غرفه‌ها حضور یافت و با مسؤولین نهادهای مختلف غیر دولتی و مددجویان هنرمند و هنرآموز این غرفه‌ها گفتگو کرد.
دبیر اجرایی نمایشگاه «تصمیم‌آورد» در حاشیه‌ی مراسم افتتاح به خبرنگاران گفت: یک غرفه متعلق به مددجویان برنامه‌ی توانبخشی مبتنی بر جامعه‌ است، یک غرفه به مراکز حرفه‌آموزی غیر دولتی معلولین ذهنی اختصاص دارد که با عنوان هنردرمانی گشایش یافته، مؤسسات توانبخشی فتح‌المبین و فیاض‌بخش هر کدام یک غرفه دارند، مهدهای کودک مشهد یک غرفه دایر کرده، دو غرفه از سوی معاونت پیشگیری بهزیستی استان به موضوعات مشاوره و اعتیاد اختصاص یافته و اورژانس اجتماعی استان نیز یکی از غرفه‌ها را راه‌اندازی کرده است.
به گفته‌ی مهنوش باغیشنی مؤسسات و گروه‌های خوداشتغالی شهرستان‌های مشهد، چناران، نیشابور، قوچان، گناباد، سبزوار، فریمان و تربت جام نیز سایر غرفه‌ها را تشکیل داده‌اند.
این مسؤول گفت: این نمایشگاه تا روز جمعه، همه روزه از ساعت 5 عصر تا 11 شب دایر و بازدید از آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
وی ادامه داد: این نمایشگاه، ویژگی خاصی دارد و در آن آثاری که توسط مددجویان طراحی و آفریده شده به معرض تماشای علاقه‌مندان گذاشته شده تا هر کس که تمایل دارد به آفرینشگران این آثار کمک کند، محصولات آنها را با همت عالی خریداری نماید.
وی خاطر نشان کرد: این آثار هنری در زمینه‌ی هنرهای چرم‌سازی، فیروزه‌تراشی، پارچه‌بافی، بافت گلیم و جاجیم، منبت‌کاری، معرق‌کاری، هنرهای تجسمی، آلات موسیقی و صنایع ظریفه‌ی دستی به نمایش درآمده است.
باغیشنی گفت: تمام این آثار حاصل زحمت و تلاش دست‌هایی هستند که به سختی حرکت می‌کنند، پاهایی که با دشواری گام برمی‌دارند، صورت‌ها، فکرها و زبان‌هایی که با زحمت زیاد به کار می‌افتند و هماهنگ می‌شوند.
وی ادامه داد: این آثار زیبا و به یادماندنی، منعکس کننده‌ی افکار، اندیشه‌ها و رؤیاهایی است که مددجویان در درون خود می‌پرورانند و آنها را در آثار هنری‌شان متجلی می‌سازند.

مطالب تصادفی